Czwartek, 25.4.2024
Imieniny: Jarosław / Marek

Rajd Patrona

2 października 2014 r. gimnazjaliści z Nowych Skalmierzyc kolejny raz uczestniczyli w Rajdzie Patrona.  Coroczna impreza jest formą Dnia Integracji, biorą w niej udział wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Trasa Rajdu przebiegała przez miejscowości Nowe Skalmierzyce, Skalmierzyce i Śliwniki, uczestnicy pokonali  9,5 km.  Na trasie umieszczone były punkty zadaniowe. Uczniowie musieli m.in. wykazać się wiedzą z zakresu matematyki i chemii, rozwiązać rebusy, wykonać totem klasowy, pokonać tor przeszkód i odegrać scenki sytuacyjne.

Rada Rodziców ufundowała dla uczniów poczęstunek, który dodatkowo umilił spacer. Mimo, że słońcu tego dnia trudno było przedrzeć się przez chmury, to uczniowie wcale nie mieli ochoty rozstawać się po zakończonej imprezie. Wraz z wychowawcami przygotowali ciąg dalszy integracji, organizując ogniska i pikniki.