Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

Rajd Patrona

Już po raz 11. w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbył się Rajd Patrona.

Na ośmiokilometrowej trasie wyznaczonych zostało 5 punktów kontrolnych, na których uczniowie wykazywali się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin. Po raz pierwszy do współpracy przy przygotowaniu rajdu zaprosiliśmy przedstawicieli gminnych instytucji – policjantów z Komendy Posterunku Policji w Nowych Skalmierzycach, strażaków z Ochotniczej  Straży Pożarnej,  harcerzy ze Szczepu ZHP im. Powstańców Wielkopolskich oraz rodziców uczniów. Gimnazjaliści musieli m.in. określić nazwę i przeznaczenie sprzętu wykorzystywanego do ratowania życia, udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa pieszych na drodze, poprawnie zwinąć śpiwór, wykonać totem grupy, rozszyfrować sformułowania gwary wielkopolskiej.

Organizatorzy - Zespół ds. Patrona Gimnazjum im. Polskich Noblistów - dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy.

A. Jaźwiec