Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczystość powitania  roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach rozpoczęła się mszą świętą z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych, mieszkańców, uczniów i nauczycieli. Okazją do tak uroczystej oprawy było odsłonięcie pomnika upamiętniającego ofiary II wojny światowej, głównie te,  dla których wojenna  tułaczka rozpoczęła się w murach  dzisiejszego Gimnazjum, a wówczas obozu przejściowego.

Po części oficjalnej młodzież gimnazjalna pod opieką wychowawców udała się do szkoły. Część artystyczna przygotowana przez klasy IIC i IID wprowadziła wszystkich w pogodny nastrój. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu powitała w gronie gimnazjalistów uczniów klas I, po czym uznała rok szkolny za otwarty.