Wtorek, 30.4.2024
Imieniny: Bartłomiej / Jakub / Marian

Sałatkowe warsztaty uczniów z klasy drugiej

Dzień 19 marca w klasie II a był dniem owocowo-warzywnym. W ramach realizacji  bloku tematycznego: O właściwym odżywianiu, podsumowaliśmy zdobyte wiadomości. Omawiane treści dotyczyły diety, czyli sposobów odżywiania, piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Przeprowadzone zajęcia miały na celu  wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez przyswojenie zasad zdrowego odżywiania oraz wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Podsumowaniem było samodzielne wykonanie przez uczniów sałatki warzywnej lub owocowej. Uczniowie przynieśli kolorowe i pachnące owoce, warzywa i  ochoczo przystąpili do pracy. Przyrządzanie, a następnie degustacja zdrowej i pysznej sałatki przyniosła dzieciom wiele radości i satysfakcji. Z pewnością zapamiętają, że to co zdrowe może być również bardzo smaczne.

M. Mąka