Sunday, 21.4.2024
Imieniny: Jarosław / Konrad / Bartosz

Skalmierzycki projekt na Zamku Królewskim

W dniach 8-9 czerwca br. grupa młodzieży z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach wzięła udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych na Zamku Królewskim w Warszawie. Zaproszenie otrzymali od pani Zuzanny Naruszewicz z Centrum Edukacji Obywatelskiej – koordynatora projektu ,, Wzór na Rozwój.’’ Było ono efektem bardzo wysokiej oceny projektu wykonanego przez uczniów: Monikę Braun, Kingę Marczak, Joannę Krawczyk i Huberta Michalaka. Projekt oceniał zespół ekspertów specjalizujących się w edukacji globalnej, który wskazał 12 najlepszych szkół z całej Polski; w tym skalmierzyckie gimnazjum. Wymieniona grupa prezentowała swoje osiągnięcia w projekcie pt.: „Jak radzimy sobie z odpadami w naszej gminie – biogaz paliwem przyszłości”. Jednocześnie pani Julie Brown, dyrektor Practical Action,  zaprosiła na spotkanie kameralne siedem szkół z całej Polski, których projekty ściśle wpisują się w tematykę działalności i niesionej pomocy krajom Globalnego Południa. Wśród nich znalazło się również nasze gimnazjum. Podczas spotkania młodzież mogła zapoznać się z działalnością Practical Action, zadawać pytania dyrektorowi  programu oraz zaprezentować swój projekt, wyjaśniając przebieg działań oraz efekty wspólnej pracy. Opiekunem  grupy  był  Marcin Śrama – nauczyciel chemii, który zgłosił  szkołę do udziału w przedsięwzięciu i wziął udział w cyklu warsztatów organizowanych przez CEO.

Marcin Śrama