Saturday, 23.3.2024
Imieniny: Pelagia / Konrad / Zbysław

Sportowy Okrągły Stół

5 listopada 2015 roku zorganizowaliśmy debatę, której celem było zebranie pomysłów mających posłużyć udoskonaleniu zajęć sportowych w naszej szkole. Przygotowania do naszego spotkania rozpoczęliśmy miesiąc wcześniej. Polegały one na wytypowaniu uczniów do debaty, zapoznanie uczniów z jej zasadami, przygotowaniu prezentacji oraz dokumentacji, przydzieleniu zadań nauczycielom biorącym udział w programie. W debacie wzięły udział wszystkie klasy reprezentowane przez swoich przedstawicieli (troje uczniów z każdej klasy). W spotkaniu również wzięła udział pani dyrektor, nauczyciel bibliotekarz oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Po części wstępnej obejmującej przedstawienie zasad programu, przystąpiliśmy do części głównej, której celem była rozmowa o sposobie udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych, a także podjęcie decyzji, jakie zadania będziemy realizować w ramach programu „WF z klasą”. Uczniowie uznali, że plusem na zajęciach jest „ praca zespołowa, samodzielność podczas rozgrzewki, duży wybór zajęć dodatkowych, dużo ciekawych ćwiczeń, nauczyciele dbający o atmosferę, kurs pierwszej pomocy, sportowe przerwy, badanie pulsu przed i po wysiłku, rozmowy o odżywianiu, wybór czwartej godziny wychowania fizycznego według zainteresowań, koło turystyczne, różnorodność ćwiczeń, wiemy co będziemy robić (zaplanowana lekcja) oraz treści zdrowotne. Podczas debaty zapytaliśmy uczestników o to, co można poprawić na zajęciach. Uczniowie odpowiedzieli, że chcieliby więcej zabaw i gier z piłki nożnej, zadania dla niećwiczących, siłownię, więcej zajęć z pierwszej pomocy i edukacji zdrowotnej, lepszy sprzęt sportowy, siłownię, skocznię w dal oraz więcej sportowych przerw.