Wtorek, 30.4.2024
Imieniny: Bartłomiej / Jakub / Marian

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

8 kwietnia w progach naszego gimnazjum gościła sędzia  Anna Maria Wesołowska -  autorka wielu publikacji, a przede wszystkim znana jako bohaterka programów telewizyjnych. Przyjechała na zaproszenie Miejsko –Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach. Poprowadziła dwa spotkania - pierwsze dla młodzieży naszego gimnazjum oraz gimnazjum w Ociążu, drugie dla dorosłych mieszkańców Nowych Skalmierzyc. Każde ze spotkań cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wysłuchali informacji dotyczących praw i obowiązków nieletnich, przestrzegania norm oraz odpowiedzialności za popełniane czyny, a także mieli okazję do zadawania pytań. Podczas drugiego spotkania również zostały poruszone kwestie prawne, problemy wychowawcze,  relacje z dziećmi.

Wizyta gościa przebiegała w bardzo przyjemnej atmosferze, a pani Anna Maria chętnie rozdawała autografy oraz pozowała do zdjęć.