Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Sprawni jak policjanci

Z inicjatywy dzielnicowego Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach mł. asp. Łukasza Juszczaka i we współpracy z pedagogiem szkolnym został przeprowadzony test sprawnościowy dla uczniów klas trzecich, którzy chcieli się sprawdzić jako przyszli kandydaci do służb mundurowych. Przygotowany przez policjanta tor w niewielkim stopniu różnił się od tego, który muszą pokonać kandydaci ubiegający się o przyjęcie do Policji. Uczestnicy biegali, wykonywali przewroty, brzuszki, skakali przez płotki i skrzynie, a wszystko pod presją nieubłaganie płynącego czasu. W rywalizacji wzięło czternaścioro uczniów – cztery dziewczyny i dziesięciu chłopców. Najlepsze wyniki uzyskali Klaudiusz Kurzajewski 3d – 1,10 min, Szymon Mendera 3a -  1,12 min. , Jakub Bodylski 3c – 1,16 min, Jakub Duleba 3d – 1,17min. Uzyskane przez uczniów rezultaty były imponujące, a rywalizacja bardzo zacięta. Pozostali uczestnicy nie mają się czego powstydzić, gdyż żaden z uczestników nie uzyskał niższego czasu niż 1,40 min. Gratulujemy.