Czwartek, 25.4.2024
Imieniny: Jarosław / Marek

Stypendia naukowe dla gimnazjalistów

3 października br. w Gimnazjum im. Polskich Noblistów  w Nowych Skalmierzycach miało miejsce wręczenie stypendiów burmistrza Gminy i Miasta za rok szkolny 2013/2014. W uroczystości uczestniczyli nagrodzeni uczniowie, ich rodzice, władze samorządowe oraz dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.

Wśród wyróżnionych 38 uczniów, aż 19 to nasze koleżanki i koledzy: : Sara Majerz, Aleksandra Nowak, Rafał Worsztynowicz, Katarzyna Karbowska, Aleksandra Kukułka, Wiktoria Stawska, Roksana Jaźwiec, Weronika Wawrzyniak, Maria Chenczke, Patryk Drzewiecki, Konrad Maciej Stępniak, Karolina Chwiłkowska, Klaudia Kąkol, Bartosz Fabiszczak, Arkadiusz Grzęda, Małgorzata Kałuża, Marcin Madajka, Natalia Strzyż, Oliwia Wachna.

Uroczystego wręczenia stypendiów dokonali burmistrz Bożena Budzik oraz przewodniczący Rady Kazimierz Sipka. W imieniu nagrodzonych głos zabrał Patryk Drzewiecki, który dziękował za to szczególne wyróżnienie. W tym roku kwota stypendium wyniosła dla uczniów gimnazjum 500,00 zł.

Całość uświetnił występ zespołu muzycznego „Eufonia” pod kierunkim Justyny Kierzek-Gawrońskiej oraz program artystyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum w reżyserii Anety Mikołajczyk.