Wtorek, 30.4.2024
Imieniny: Bartłomiej / Jakub / Marian

Superbohater w gimnazjum

18 listopada 2015 r. w murach Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach gościli panowie Sebastian Jochan i Łukasz Jaskóła, którzy ponad dwa lata temu zasłynęli jako twórcy kaliskiej akcji niesienia pomocy w przebraniu Superbohatera. Podczas spotkania młodzież wysłuchała opowieści, jak narodził się Superbohater, w jaki sposób niósł pomoc kaliszanom oraz jak „zarażał” innych ludzi potrzebą robienia dobrych uczynków. Rozmowa wzbogacona została pokazami multimedialnymi z przeprowadzanych akcji oraz prezentacją stroju Superbohatera, który uczniowie mogli swobodnie przymierzyć. Spotkanie było okazją do wspólnej dyskusji na temat Dnia Życzliwości obchodzonego w ostatnich dniach listopada. Rozmowy uczniów z gośćmi odbywały się w serdecznej, koleżeńskiej atmosferze, a dociekliwych pytań nie brakowało. Wizyta takich ludzi w naszej szkole pokazała, że pomaganie ma sens, że warto nieraz zatrzymać się i pochylić nad drugim człowiekiem i że nieraz trzeba dobrze rozejrzeć się dookoła i dostrzec w innych osobę, która oczekuje wsparcia, chociaż nie zawsze może mieć odwagę, by prosić o pomoc.

Izabela Szczepaniak