Piątek, 3.5.2024
Imieniny: Aleksander / Maria / Antonina

Szkoła polonistycznych sukcesów

Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach postrzegane jest jako szkoła polonistycznych sukcesów. Nasi uczniowie stanowią znaczącą konkurencję w konkursach pozaszkolnych i wielokrotnie sięgają po laur zwycięzców. 10 czerwca br. podczas gali  finałowej XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Czernika w Ostrzeszowie  nasze uczennice stanęły na najwyższym podium.  I miejsce zdobyła Amelia Skowrońska,  natomiast laureatką miejsca II została  Marta Matyśkiewicz. Obydwie uczennice reprezentują klasę IIa. Jednocześnie Agata Florczak z klasy IIId zdobyła wyróżnienie na szczeblu ogólnopolskim. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Ostrzeszowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów. Patronat medialny objęła prasa lokalna, radio Eska  i telewizja Proart. Uroczyste wręczenie nagród ubogacił recital Katarzyny Żak.

Rok szkolny 2016/2017 zakończył się po mistrzowsku. Dodatkowa praca, motywacja i kreatywność przyniosły niebywałe polonistyczne efekty:  10 laureatów konkursów na szczeblu ogólnopolskim,  6 laureatów konkursów na szczeblu wojewódzkim oraz 20 laureatów i 6 wyróżnień na szczeblu powiatowym. Imponujący wynik gimnazjalistów potwierdza, ,,że najważniejsze  to mieć pasje i ludzi, z którymi możesz je dzielić.’’ Serdecznie gratulujemy. Uczniów do konkursów przygotowywały: Aneta Mikołajczyk, Agata Pawlaczyk-Wieczorek i Dorota Bukowska.

Dorota Bukowska