Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Wycieczka na mecz piłki nożnej

9 kwietnia 2017 odbyła się wycieczka uczniów do Poznania na mecz ekstraklasy piłki nożnej Lech Poznań – Legia Warszawa w ramach projektu „Kibicuj z klasą”. Dla większości młodych kibiców był to już kolejny udział w meczu tej klasy rozgrywek. Inicjatorami wyjazdu byli uczniowie klasy IIA wraz z wychowawcą panem Marcinem Śramą, który podjął się organizacji tego przedsięwzięcia. W imprezie wzięły udział 83 osoby. Opiekę sprawowali rodzice uczniów wraz z panią Haliną Więcław oraz panem Pawłem Sobańskim, Dariuszem Więcławem i Marcinem Cierniakiem. Wejście na stadion odbyło się godzinę przed rozpoczęciem meczu. Uczniowie osobiście poznali procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie, między innymi dotyczące tego, co można wnosić na mecz, a co trzeba pozostawić w depozycie. Po wejściu na trybuny wszyscy zajęli miejsca w sektorze M3 na Trybunie im. T. Anioły i obserwowali rozgrzewkę piłkarzy oraz innych kibiców, którzy zapełniali stadion. W tym dniu na trybunach zasiadło ponad 41 tys. kibiców. Pomimo niesamowitego dopingu oraz wiary w końcowy sukces „Kolejorz” przegrał 2:1, prowadząc od 82 minuty 1-0. Ogólnie wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się oprawy, jakie stworzyli kibice zasiadający na trybunach stadionu podczas meczu. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i wbrew obiegowym opiniom bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu. Do domów uczniowie wrócili po północy. Wyjazd tego typu był organizowany już po raz drugi, ale nie ostatni.

Marcin Śrama