Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Wycieczka uczniów klas IIa, IIb i IIIa do fabryki bombek

9 grudnia uczniowie klas II-III naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Spółdzielni Socjalnej ,, Szklany Świat''  w Krośnicach  koło Milicza. Podczas pobytu dzieci dowiedziały się, jak przebiega  proces produkcji pięknych ozdób choinkowych. Poznały przy tym  pracę ginącego już zawodu,  jakim jest  formowacz  ( dmuchacz)  szkła.  Odwiedziły kolejno dmuchalnię, srebrzalnię i dekoratornię. Podczas warsztatów każde dziecko ozdobiło szklaną kulę według własnego pomysłu. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do sklepu firmowego, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla  siebie i swoich bliskich. Na pamiątkę wizyty każdy otrzymał piękną bombkę z własnym imieniem . Uczniowie  wrócili do szkoły pełni wspaniałych wrażeń.