Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Wycieczka uczniów klasy I a do Wrocławia

Dnia 12.06.2018 r. uczniowie klasy Ia wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Dzieci zwiedzały Wrocław z panią przewodnik, które było połączone z aktywnym poszukiwaniem ukrytych krasnali. Dzieci odnalazły i skrupulatnie naliczyły na Starym Rynku około 50 krasnali. Mieliśmy okazję wejść do okazałego budynku Narodowego Forum Muzyki oraz podziwialiśmy sięgający do chmur Sky Tower najwyższy budynek  w Polsce. Atrakcją była przejażdżka kolejką gondolową  „Polinka” nad rzeką Odrą. Następnie udaliśmy się do Manufaktury cukierków. Po degustacji pysznych cukierków dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których  wykonały lizaki. Każde dziecko zabrało przez siebie wykonane słodkości do domu. Po odpoczynku i posiłku w Mc’Donalds udaliśmy się do „Kolejkowa”, największej makiety kolejowej w Polsce. W podróży przez miniaturowy świat zobaczyliśmy zapierające dech w piersiach krajobrazy, doświadczyliśmy sielanki polskiej wsi i zwiedziliśmy tętniące życiem miasta. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do domu.

Małgorzata Mąka