Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Wyjątkowi goście w skalmierzyckim gimnazjum

,, Swoją radość można znaleźć w radości innych, to właśnie jest tajemnicą szczęścia. ‘’

Bernanos

27 maja br. był dniem szczególnym dla społeczności Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Tego dnia w murach szkoły gościliśmy panią dyrektor Krystynę Kowalczyk, opiekunów i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowych Skalmierzycach. Uroczystość uświetniła również obecność dyrektora Delegatury w Kaliszu Kuratorium Oświaty w Poznaniu pana Aleksandra Ziobro oraz  pani Iwony Grabarczyk - skarbnika Rady Rodziców, dzięki której ufundowano dla gości słodki poczęstunek. Gimnazjaliści wzorem lat poprzednich stanęli na wysokości zadania. Dla wyjątkowych gości przygotowali bowiem tańce, piosenki, pokaz mody oraz zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty Klanzy. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa taneczna. Uroczystość przygotowały: Dorota Bukowska i Agnieszka Machlańska we współpracy z Magdaleną Zielezińską –Wypiorczyk, Haliną Więcław, Justyną Kierzek-Gawrońską i Ewą Kukułką. Dziś nie wyobrażamy już sobie roku bez obecności tak wyjątkowych gości.

Dorota Bukowska