Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Wyniki Szkolnego Konkursu o Życiu i Twórczości Jana Kochanowskiego

Szkolny Konkurs o Życiu i Twórczości Jana Kochanowskiego odbył się 6 czerwca 2017 roku. Do etapu pisemnego konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas II. Test składał się z 63 pytań otwartych obejmujących życie i twórczość poety na tle epoki renesansu. Uczestnik konkursu mógł uzyskać maksymalnie 75 punktów. Do etapu ustnego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 50 punktów.

Drugi etap konkursu odbył się 13 czerwca br. W konkursie wzięło udział 6 uczniów, którzy uzyskali najwyższy wynik w eliminacjach pisemnych. Uczniowie losowali pytania obejmujące następujące działy:

- biografia Jana Kochanowskiego

- twórczość poety

- cytaty

-  Jan Kochanowski na tle epoki renesansu.

Wyniki konkursu stanowią sumę punktów uzyskanych w obydwu etapach:

I miejsce-  Marta Matyśkiewicz kl. IIa

II miejsce – Natalia Niemiec kl. IIa

III miejsce- Barbara Szczepaniak kl. IIc

Wyróżnienia: Dagmara Grzyb, Oliwia Janas i Julia Zielińska.

Jury:                                                                                    Przewodnicząca:

Agata Pawlaczyk-Wieczorek                                             Dorota Bukowska

Karolina Malchrzycka