Czwartek, 2.5.2024
Imieniny: Borys / Anatol / Zygmunt

Z wizytą w bibliotece

„Książka nas łączy” to tytuł zajęć bibliotecznych, w których uczestniczyli uczniowie klas I, IV i VII podczas października, który to miesiąc od kilku już lat obchodzony jest jako Święto Bibliotek Szkolnych. Wszyscy uczniowie odwiedzili bibliotekę, oglądali nowe książki, dyskutowali nas hasłem przewodnim tegorocznej akcji, a także wypełnili ankietę dotyczącą ich zainteresowań i potrzeb czytelniczych. Uczniowie klas I i IV dodatkowo wzięli udział w konkursie na zakładkę do książki, zaś dla młodzieży została przygotowana akcja „Podaj dalej, czyli podaruj bibliotece książkę”. Progi biblioteki odwiedziły także przedszkolaki z grup Misiaczki i Promyczki wraz z wychowawczyniami. Dzieci wspólnie wysłuchały bajki o lisku, a następnie z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki o zwierzętach.