Środa, 1.5.2024
Imieniny: Józef / Jakub / Jeremiasz

Zdobywcy podium

Do rzadkości należy zdobycie wszystkich miejsc na podium w konkursie pozaszkolnym przez uczniów z jednej szkoły. Zaszczyt ten przypadł w udziale laureatom ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. W Powiatowym Konkursie Poetyckim pod hasłem ,,Walentynkowy Wiersz Miłosny’’ zorganizowanym przez ostrowską Bibliotekę Publiczną w kategorii uczniów klas VII i oddziałów gimnazjalnych I miejsce zajął Jean Jędrzejewski, II miejsce Amelia Skowrońska, natomiast miejsce III zdobyła Marta Matyśkiewicz. W trakcie rozstrzygnięcia konkursu wiersze laureatów zostały omówione przez jury konkursowe, a także zaprezentowane przez artystów Pracowni Teatralnej Ostrowskiego Centrum Kultury „Nasz Teatr”. Kolejny sukces odniosła także Amelia Skowrońska z klasy IIIa, która zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim organizowanym przez MDK nr 2 w Poznaniu. Jej utwór uzyskał tytuł Wojewódzkiego Wiersza Miesiąca w edycji styczniowej. Nie zabrakło również naszych uczniów wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Fraszka’’ zorganizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. W wymienionym konkursie Weronika Kąkol z klasy IId została laureatką wyróżnienia krajowego,  poza tym aż ośmioro uczniów otrzymało dyplomy wyróżnienia za bardzo wysoki wynik. Należą do nich: Amelia Skowrońska, Marta Matyśkiewicz, Dominika Krzymińska, Gabriela Jabłońska, Julia Zielińska, Paulina Wasilewska, Daria Praczyńska oraz Dawid Walkowiak. Dzięki temu nasza szkoła otrzymała dyplom uznania za bardzo dobre przygotowanie i bogatą wiedzę uczniów podpisany przez dyrektora Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego.

Wymienionym laureatom i uczniom wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, bo przecież ,,Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością – jeśli mamy odwagę je realizować’’ – jak pisał Walt Disney. Uczniów do konkursów przygotowywały: Dorota Bukowska, Aneta Mikołajczyk oraz Agata Pawlaczyk-Wieczorek.

Dorota Bukowska