Piątek, 26.4.2024
Imieniny: Maria / Marzena / Ryszard

Zdolne gimnazjalistki

Uczennice Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach po raz kolejny okazały się bezkonkurencyjne w zmaganiach konkursowych i sięgnęły po najwyższe laury.

W Złotej Dziesiątce Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Fotograficzno - Plastycznego pod nazwą „Konfrontacje 2015” znalazła się Julia Mroczkowska z klasy I c, której fotografia została doceniona przez wybitnych artystów – plastyków:  Jerzego Koniecznego i Macieja Piotrowskiego oraz fotografika Sławomira Skrobałę. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w sali reprezentacyjnej leszczyńskiego Ratusza, a praca Julii zaprezentowana została na wernisażu wieńczącym konkurs.

Oliwia Wachna z klasy III d dołączyła do grona najlepszych młodych mistrzów pióra powiatu ostrowskiego. Nasza kolejna utalentowana gimnazjalistka otrzymała wyróżnienie w konkursie „Poetycka Wiosna”.  Zmagania młodych twórców już po raz trzeci  zorganizował Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim.

Do konkursów uczennice przygotowywały nauczycielki: Aneta Mikołajczyk, Magdalena Zielezińska – Wypiorczyk i Dorota Bukowska. Gimnazjalistkom serdecznie gratulujemy.

K. Malchrzycka