Środa, 24.4.2024
Imieniny: Grzegorz / Aleksander / Jerzy

Podsumowanie rocznej realizacji projektu unijnego LICZBY RZĄDZĄ ŚWIATEM

PODSUMOWANIE ROCZNEJ REALIZACJI PROJEKTU UNIJNEGO LICZBY RZĄDZĄ ŚWIATEM

9 czerwca 2011 roku w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbyła się konferencja podsumowująca realizację pierwszego roku projektu „Liczby rządzą światem”. W konferencji wzięli udział przedstawiciele władz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w osobach: Bożena Budzik -Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Kazimierz Sipka -Przewodniczący Rady Gminy, Krystyna Marczak- kierownik Referatu Oświaty UGiM Nowe Skalmierzyce, dyrekcje gimnazjów, grono pedagogiczne oraz przedstawiciele Rady Rodziców Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach i Zespołu Szkół w Ociążu i najważniejsi w tym dniu – uczestnicy projektu wraz ze swoimi rodzicami.
W części oficjalnej zabrali głos szkolni koordynatorzy projektu –Teresa Kiełbik i Katarzyna Kaźmierczak oraz kierownik projektu - Izabela Wasiak, którzy przypomnieli założenia i podsumowali osiągnięte rezultaty. Poprzez krótkie omówienie oraz pokaz zdjęć podsumowane zostały zajęcia wyrównawcze matematyczno – informatyczne, zajęcia dla uczniów uzdolnionych matematycznie, zajęcia psychoedukacyjne oraz zajęcia na Politechnice Poznańskiej, zajęcia w I LO w Ostrowie Wielkopolskim oraz zajęcia w przedsiębiorstwie technologicznego przemysłu lotniczego Pratt&Whitney w Kaliszu. W tym dniu oficjalnie swój udział w zajęciach zakończyło 122 uczniów Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ociążu. Młodzież otrzymała dyplomy udziału w projekcie, a laureaci konkursu matematycznego nagrodzeni zostali upominkiem.

Część artystyczna należała do młodzieży. Zebrani goście mieli okazję zobaczyć niecodzienne wystąpienie ukazujące wartość liczb w życiu człowieka, w które zaangażowani zostali wszyscy uczestnicy.
Kolejna grupa 122 uczestników zacznie swoją przygodę z matematyką w roku szkolnym 2011/2012.

Agnieszka Andrzejewska