Wtorek, 30.4.2024
Imieniny: Bartłomiej / Jakub / Marian

„WF z klasą” w gimnazjum

30 stycznia 2014r. w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbyła się debata na temat uatrakcyjnienia zajęć z wychowania fizycznego. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach ogólnopolskiego programu „WF z klasą”, do którego placówka przystąpiła pod koniec 2013r.

Celem projektu prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej, jest zorganizowanie ciekawszych i zgodnych z zainteresowaniami młodzieży lekcji wychowania fizycznego.

Podczas debaty uczniowie wypowiadali się na temat pozytywnych rzeczy na zajęciach, np. wpływu na przebieg lekcji, udziału w grach zespołowych, a także proponowali, jak uatrakcyjnić program. Wszyscy uczestnicy spotkania wybrali kierunek działań - lekcje wychowania fizycznego poza szkołą. Zadanie realizowane jest już od końca lutego.

Iwona Malchrzycka