Wtorek, 30.4.2024
Imieniny: Bartłomiej / Jakub / Marian

Bezpiecznie w Gimnazjum

Bezpiecznie w Gimnazjum

16 stycznia 2012 roku w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach została zorganizowana akcja edukacyjna „Dzień bez przemocy”. Każdego roku skupiamy się na problemie, który jest wynikiem przeprowadzonej wcześniej diagnozy.

Zasadniczym celem tego dnia było uświadomienie uczniom problemu agresji słownej, określenie zachowań agresywnych w szkole, poznanie sposobów radzenia sobie z agresją słowną oraz kształtowanie postaw życzliwości, tolerancji i chęci pomocy krzywdzonym.

Uczniowie zaprojektowali odznakę, którą wszyscy w tym dniu przypięliśmy do ubrań. Kulminacyjnym momentem dnia było przedstawienie „Rozprawa o wychowaniu”, czyli odpowiedź na pytanie „Co możemy zrobić, aby nasi koledzy nie przejawiali agresji słownej?”. Temat bezpieczeństwa w grupie rówieśniczej zaprezentowali aktorzy z kółka teatralnego.
Nad wszystkim czuwał zespół nauczycieli w składzie: Aneta Mikołajczyk, Magdalena Zielezińska – Wypiorczyk, Agnieszka Machlańska i Marcin Śrama.